Обратная связь
м. Черкаси, вул. Гоголя 582
Viber 050-335-5513, 067-660-7404

Все для вишивки хрестом

Одним з найпопулярніших видів рукоділля можна сміливо назвати Вишивку Хрестиком.
Історія цього виду мистецтва заводить нас у далеку епоху первісної культури. В той час люди користувалися голками, зробленими з каменю при пошитті одягу із шкур тварин, використовуючи також волокна конопель і вовни.
До нашого часу майже не залишилося оригінальних вишивок, які можна датувати раніше 12-го століття, але зображення одягу, різних предметів інтер'єру, говорять нам про те, що вишивка з'явилася набагато раніше.
Колірна гамма і стиль хитромудрих узорів для кожної з країн мають свої відмінності, так наприклад вишивка Індії та Ірану наповнена безліччю рослинних мотивів, зображеннями тварин і птахів, а Візантія відрізнялася чудовим гаптуванням з шовку, золота, срібла, різними символами, візерунками
що не могло не відбитися на розвитку мистецтва вишивки хрестиком у багатьох країнах Середньовічної Європи.
Багатовіковий розвиток мистецтва вишивання хрестом визначило індивідуальні відмінності для кожної з національностей: з'явилися унікальні орнаменти, своя техніка вишивки.
На нашій сторінці ми хочемо вам розповісти про символи на нашій рідній українській вишивці.
Який сенс має той чи інший знак, візерунок, що прикрашає наш одяг?
Відкриємо з вами таємницю, заховану в бабусиних скринях.
Мова піде про таємні коди наших предків, а саме про 12-ть основних символів української вишивки.
У далекому минулому вишивка не вважалася роботою, розвагою або наукою-це був ритуал, така собі містерія.
В процесі вишивання передавалася своя внутрішня енергія, світогляд, де через лінії, візерунки, кольори, створювалася абсолютно унікальна річ, закодована на щасливу долю для себе і своїх близьких.
Ви ніколи не цікавилися що означає слово "вишивка"? Дивно, але в перекладі на грецьку мову, слово "вишивка"від "вишній", божественний, перекладається, як "Космос".
З роду в рід, з давніх часів і по сьогоднішній день, ніжні жіночі руки переносять на полотно сакральні коди, зберігаючи священну силу роду, цілющу енергію природи і божественне начало.

Коло - символ сонця, що означає божественну енергію, безперервність буття і вічність.
Квадрат - символ гармонії, порядку, довершеності.
Світлове дерево або "Дерево життя"- символізує: підземне царство, земний світ і небесне царство.Коріння дерева-це минуле, стовбур-справжнє, а листя-майбутнє.
В деяких композиціях дерево, замінює жіночий образ з піднятими вгору руками - Велика Богиня або Праматір, як втілення самого життя.
Ромб або ж "Трипільський квадрат"-жіноче і чоловіче начало.Символ родючості людини і землі.
А ось ромб з крапкою посередині - символ засіяного поля, означав достаток і добробут.
Трикутник-символ трьох стихій: вода, вогонь і повітря, символ єдності трьох світів: підземного або невидимого, земного або явного, небесного або духовного.
Шеврони (трикутники, які не мають основи) - якщо вершина кута спрямована вниз-означає жіночу, матеріальну суть, якщо вгору - духовну, чоловічу.
Спіраль-уособлює Еволюцію Всесвіту, її нескінченність. Навіть структура ДНК людини нагадує схему цього візерунка, де в кожній клітинці безперервно тече енергія життя.
Хрест-зустріч Земного з Небесним.Гармонізує чотири стихії: Вогонь, Воду, Землю і Повітря.
Хрест, якщо він прямий-символ Творця, Сонця, чоловічого начала.
Хрест Косий-символ жіночого начала, Місяць.
Сварга,вона ж свастика (хрест в русі) - сімейне щастя, благополуччя, сила домашнього вогнища, знак єднання з мудрістю предків. Вважається дуже сильним енергетичним символом.
Ключі-шлях до досконалості, знак материнської вологи Землі, знак води, яка дає життя врожаю.
Повна рожа, "рожечка", 8-променева зірка - Зірка Матері (часто зустрічається на іконах Богородиці).Нагадує схему побудови енергетичного поля навколо кожного живого організму.
Кривий танець, "безконечник" або "меандром"- символ вічного буття і життєвого шляху.


Ну що ж, беріть в руку голочку з ниточкою і з чистими і світлими думками, закладаючи позитивну енергію в свою вишивку, створюйте свої унікальні шедеври-обереги!


© 2016. Ательє 5 Сезон. Всі права захищені.